Між минулим і майбутнім
Арендт Ханна

Тип документу: 
Книга
Автор: 
Арендт Ханна
Мова оригіналу: 
англійська
Перекладачі: 
Черняк В.
Редактори перекладу: 
Шовкун В.
Кількість сторінок: 
235 с.
Видавництво: 
Дух і Літера
Рік публікації: 
2002
ISBN: 
966-7888-10-X
263
Як цитувати
Арендт Ханна (2002). Між минулим і майбутнім . Пер. з англійська : Черняк В. , за ред. Шовкун В. - Київ : Дух і Літера . - 235 с.
Доступ до цього документу можливий у наступних форматах (очікується)
  • Завантажити повний текст
  • Переглянути фрагмент
  • Купити паперову книгу
  • Купити електронну версію
  • Замовити print-on-demand
  • Знайти книгу в бібліотеці

У світі західної політичної філософії ім′я видатного німецько-американського філософа Ханни Арендт (1906-1975) зажило великої слави. Для політичного мислення другої половини ХХ століття особливе значення мала її капітальна праця "Джерела тоталітаризму" (1951), завдяки якій, власне, й саме поняття тоталітаризму увійшло до активної частини сучасного політичного лексикону. Широко знані у світі і її праці "Становище людини" (1958), "Про насильство" (1970), "Життя Духу" (1971).
Нині до українського читача вперше надходить збірка політичних есе Х.Арендт "Між минулим і майбутнім". Людина - лише настільки, наскільки вона мислить, - живе в розламі між минулим і майбутнім. Цей вузький між часовий прохід, у самому серці часу, на відміну від світу й культури, в середовищі яких ми народилися, не може бути успадкований. Кожна нова генерація, буквально кожна жива людина, якщо вона опинилася між нескінченним минулим та нескінченним майбутнім, повинна заново відкривати й невпинно торувати цей шлях. Подані тут есе - спроба передати досвід того, яким чином людині мислити в тому часовому розламі - спроба без претензій на те, щоб зв′язати розірвану нитку традиції або винайти якісь новітні сурогати для заповнення цього неминучого розламу