Історія молодого Геґеля
Дільтей Вільгельм

Тип документу: 
Книга
Мова оригіналу: 
німецька
Перекладачі: 
Литвиненко О.
Кількість сторінок: 
308 с.
Видавництво: 
ВПЦ «Три крапки»
Рік публікації: 
2008
161
Як цитувати
Дільтей Вільгельм (2008). Історія молодого Геґеля . Пер. з німецька : Литвиненко О. - Київ : ВПЦ «Три крапки» . - 308 с.
Доступ до цього документу можливий у наступних форматах (очікується)
  • Завантажити повний текст
  • Переглянути фрагмент
  • Купити паперову книгу
  • Купити електронну версію
  • Замовити print-on-demand
  • Знайти книгу в бібліотеці

Праця В.Дільтея, одного з головних засновників «філософії життя», «Історія молодого Гегеля» (1905) – перший ґрунтовний виклад формування та розвитку раннього геґелівського світогляду, в якій був використаний увесь матеріал рукописів молодого Геґеля, що зберігалися в Берлінській Королівській бібліотеці. Вона «відкрила нову епоху в дослідженні Геґеля» (Г.-Ґ. Ґадамер), здійснила переворот у його розумінні та послужила могутнім імпульсом відродження інтересу до неабияк позабутого у другій половині ХІХ століття вчення видатного філософа.

«Відновлення геґельянства» (1910) – славнозвісна академічна промова голови баденської школи неокантіанства, видатного історика філософії В.Віндельбанда – є важливим документом, який засвідчив народження німецького неогеґельянства. В ньому виявлені межі неокантіанства, з’ясовано причини пробудження на рубежі ХІХ і ХХ ст. світоглядного потягу до філософії Геґеля, концептуалізовано цей потяг та накреслена теоретична програма неогеґельянства.